अर्बपतिले बिस्कुट खाएको तस्बिर बन्यो भाइरल

दाङ । पार्ले-जी बिस्कुटको प्याकेजको आकार र गणना समयसँगै घट्दै गए पनि यसको परिवर्तन नभएको पक्ष हो यसको स्वाद । स्वादकै कारण पार्ले-जीले घर-घरमा नाम कमाएको छ। गरिबदेखि धनीसम्म यसको स्वादका सौखिन छन् । त्यसैले कम्पनीले प्याकेटको साइज घटाए पनि मूल्य भने ५ रुपैयाँ मात्रै छ ।

वास्तवमा सामाजिक सञ्जालमा एउटा भिडियो भाइरल भइरहेको छ । जसमा इन्डिगो एयरलाइन्सका सह-संस्थापक तथा एमडी राहुल भाटिया उडानका क्रममा ५ रुपैयाँको चिया र पार्ले–जीको मजा लिइरहेका छन् । यसअघि पनि एक समय विश्वकै सबैभन्दा धनी रहेका माइक्रोसफ्टका सहसंस्थापक बिल गेट्स फुटपाथमा बर्गर किन्न लाइनमा बसेको तस्वीर भाइरल भएको थियो ।

उद्योगी राहुल भाटियाले चियामा डुबाएर पार्ले-जी बिस्कुट खाइरहेका छन्, उनको अगाडि टेबुलमा ५ रुपैयाँको पार्ले-जी बिस्कुटको प्याकेट राखिएको छ । वास्तवमा, यो तस्विरले पार्ले-जीको लोकप्रियताको अनुमान दिन्छ। गरिबहरूका लागि पार्ले-जी यात्राको साथी मात्र होइन, धनीहरू पनि यसको स्वादमा विश्वस्त छन्।

राहुल भाटिया सादगीका लागि परिचित छन्। फोर्ब्सका अनुसार राहुल भाटिया र उनका पिता कपिल भाटियाको रियल टाइम नेट वर्थ करिब ४.७ बिलियन डलर छ। पार्ले-जी एक प्रसिद्ध बिस्कुट ब्रान्ड हो। यसको ५ रुपैयाँको प्याकेट देशमा धेरै बिक्री हुन्छ । सन् २०२० मा लकडाउनको समयमा पार्ले-जीको रेकर्ड बिक्री भएको थियो। यस क्रममा पार्ले-जी बिस्कुट यति धेरै बिक्यो कि विगत ८२ वर्षको रेकर्ड तोडियो ।

पार्लेको यात्रा सन् १९२९ बाट सुरु भएको थियो। यो त्यो समय थियो जब भारतमा अंग्रेज शासन विरुद्ध आन्दोलनले गति लिएको थियो । स्वदेशी आन्दोलन महात्मा गान्धीको स्वतन्त्रता आन्दोलनको केन्द्र बिन्दु थियो। उनले यसलाई स्वराजको आत्मा पनि भने। यसबाट अंग्रेज शासनका सामानहरू बहिष्कार गरी आफ्नै उत्पादनमा जोड दिइयो।

यही सोचका साथ सन् १९२९ मा मोहनलाल दयालले १२ जनासँग मिलेर मुम्बईको विलेपार्लेमा पहिलो कारखाना स्थापना गरे । यही सहरकै नामबाट कम्पनीको नाम ‘पार्ले’ राखिएको बताइएको छ । पार्लेले सन् १९३८ मा पार्ले-ग्लुको (पार्ले ग्लुकोज) नामबाट बिस्कुट उत्पादन गर्न थालेको थियो। सन् १९४०-५० को दशकमा कम्पनीले भारतको पहिलो नुनिलो बिस्कुट ‘मोनाको’ ल्यायो। पार्लेले १९५६ मा एक विशेष खाजा बनाएको थियो, जुन पनीर कट जस्तै हो।

यो समाचार पढेर तपाईलाई कस्तो लाग्यो ?

© 2024 आवाज पोस्ट All right reserved Site By : Himal Creation